5 przemian


Co to jest?

Pięć Przemian to teoria medycyny chińskiej stosowana w leczeniu, dietetyce i profilaktyce zdrowotnej. Oparta jest ona na przyporządkowaniu wszystkich zjawisk pięciu żywiołom: wodzie, drzewu, ogniu, ziemi, metalowi.

5 przemian - co to jest

Według Tradycyjnej Medycynie Chińskiej klasyfikacji podlegają wszystkie otaczające nas zjawiska ,w tym pokarmy jakie spożywamy, oraz sam człowiek i jego organy. Starożytni Chińczycy potrafili powiązać i opisać oddziaływanie pokarmu na nasze organy i poprzez dietę uzupełniać niedobory i wprowadzać równowagę w organizmie. Lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej miał za zadanie uchronić od choroby i poprzez trafną diagnozę zalecić dietę, która doprowadzi organizm do równowagi. Dopiero, gdy dieta mogła okazać się niewystarczająca stosowano leczenie (zioła, akupunktura itd.).

Wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia i smacznym gotowaniem gorąco zachęcam do zgłębienia tajników kuchni Pięciu Przemian. Na początku może się to wydać zbyt skomplikowane, ale zapewniam, że takie nie jest. Według kuchni pięciu przemian gotowały nasze babcie, tylko nikt w Europie nie wpadł na pomysł opisania tego i powiązania z naszym zdrowiem. Szybko przekonają się Państwo, że gotowanie według pięciu przemian jest nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne.

O nas

Marka Pięć Przemian powstała w 2010 roku z myślą o promocji zdrowego odżywiania oraz gotowania według zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

A wszystko zaczęło się od tego, że spotkałem w swoim życiu kilku lekarzy, którzy przy pomocy diety i ziół pomogli wyleczyć się z wielu dolegliwości mojej rodzinie i mnie.

Dowiedz się więcej

© 2016 Pięć Przemian - Wszelkie prawa zastrzeżone
Platforma B2B stworzona przez Syst-Kom